Svoj biznis začal MICHAL TRUBAN v jednom tričku. V ňom sa mu podarilo vybudovať úspešný podnik, prednášať o tom, aj napísať knihu. Dnes sa ale jeho kariéra uberá iným smerom, a to, či je pripravený nosiť denne obleky nám prezradí v dnešnom rozhovore.

Tak ako je to s tým tvojim tričkom?

Moje PIXEL tričko vzniklo tak, že som ho kúpil ako darček nášmu grafikovi. Ale tak sa mi páčilo, že som ho začal sám nosiť. No a po čase sa mi vo firme začali smiať, že či mám aj iné. Postupne na konferenciach a prednáškach keď som ho náhodou nemal vznikali veľké diskusie či som ho stratil, alebo nebodaj dal prať. Postupne mi to isté tričko kupovali rôzni ľudia ako darčeky, tak som ho stále nosil.

ZDROJ: truban.sk

Po skúsenostiach zo zahraničia, sú nejaké národy, alebo profesie, ktoré si na obliekanie potrpia viac, a ty sám si potom dávaš pozor na to, čo si oblečieš?

Ja žijem teraz na Floride, blízko pláže. Tú sú ľudia oveľa viac uvoľnenejší v obliekaní aj vďaka vode a slnku. Veľmi podobne je to v Kalifornii. Takže väčšina ľudí nosi flip-flopy a kraťasy. Načo sa ja nemôžem sťažovať.

A si teda pripravený nosiť obleky denne?
Neviem či denne ale mám aj obleky a aj smoking dokonca. Na určité príležitosti si ich dávam. Aj keď keď som bol mladší, tak som aj na veľmi konzervatívne a slušné príležitosti chodil v pixel tričku aby som trošku provokoval.

FOTO: Cagalove ZDROJ: FB

O kultúrnosti a slušnosti v našej politike sa momentálne, bohužiaľ, hovoriť nedá. Čo sa s tým dá robiť?

Predovšetkým hlavne ukazovať ako sa to má. Ísť príkladom. Pracovať a diskutovať o tom, čo je podstatné. O riešeniach pre ľudí a nie o tom, kto je aký psychopat alebo kto sa ako preriekol alebo koho alebo čo bozkával 🙂

A ako je to so slušnosťou v biznise?
Ja som mal vždy štastie na dobrých spolupracovníkov, zamestnancov aj klientov. Keď som videl, že je niekto špekulant tak som s ním nerobil. Väčšinou som sa teda stretával so slušnými a pohodovými ľudmi. A keď som stretol niekoho, kto bol arogantný tak som mu to dal jasne najavo, že s takýmito ja nerád spolupracujem.

V tom prípade som veľmi rada, že si sa mnou stretol a odpovedal mi na otázky 🙂 

Ďakujem