3 osvedčené tipy, ako vydržať celý deň v lodičkách

//3 osvedčené tipy, ako vydržať celý deň v lodičkách

“Z čoho ťa bolia nohy? Veď celý deň sedíš.” Už ste to niekedy počuli? Ak nie ste virtuálna asistentka, ktorá môže pracovať z domu a stráviť kľudne celý deň v župane a papučiach, bolesť nôh sa objaví kedykoľvek a v akomkoľvek veku. Hlavne v tomto horúcom počasí nohy opúchajú a topánky potom tlačia. 

Prezradím vám preto osvedčené tipy hollywoodskych stylistov, ako vydržať vo vysokých topánkach celý deň aj celú noc.

  • Väčšie topánky

Skúste sa pozrieť zblízka (naozaj zblízka) na fotografie z červeného koberca. Všetky herečky majú o číslo väčšie lodičky! A prečo to robia? Pretože dobre vedia, že noha počas dňa, a hlavne večer, mení svoju veľkosť. Ráno môžete mať kľudne nôžku veľkosti 36 a večer vám sadne číslo 38. Ak teda máte sklon k opúchaniu, kúpte si vždy o polovicu čísla väčšie lodičky a prejdite na našu radu číslo 2.

 

  • Stielky

Ak máte pocit, že vám vo väčšej topánke noha “lieta”, použite rôzne druhy stielok, vložiek, či čiastočných stielok. Najviac pomôžu tzv. pätičky, ktoré nalepíte dovnútra topánky k achillovej šľache. Výborne pomôžu aj mäkké vankúšiky určené na nášľapnú plochu nohy. A skvelé sú univerzálne menšie vankúšiky, ktoré nalepíte presne tam, kde práve potrebujete.

Vždy si ale vyberajte látkový alebo semišový variant. Pod tými sa noha nekĺže ako pod gélovými. 

Ak s istotou viete, že vás topánky vždy otlačia, môžete použiť náplaste na otlaky preventívne. Sú neviditeľné a v strede gélové. A máte ich nalepené ešte pred tým ako vás stihnú topánky otlačiť. 

Ak nič z toho po ruke nemáte, natrite si kritické miesta balzamom na pery. Ten by sa mal nájsť v každej kabelke.

 

  • Koža

Možno sa vám investícia do koženej obuvi zdá privysoká, ale stoja dva páry kvalitných kožených lodičiek viac ako neskoršia operácia vybočených palcov, kŕčových žíl a následná práceneschopnosť? To bola rečnícka otázka. 

Jeden pár v čiernej a jeden pár v telovej farbe postačí. Skvelé na kožených topánkach je ich schopnosť prispôsobiť sa tvaru nohy. Ak sa vám vaše nové lodičky zdajú tesné, stačí ak si na nohy natiahnete vaše najhrubšie lyžiarske ponožky, a budete v nich (a samozrejme v lodičkách) pár večerov doma chodiť. Ponožky môžete nahriať fénom, pôjde to potom rýchlejšie.

Robte to ale len keď ste sama doma a pred odchodom, si ponožky nezabudnite vyzuť! 🙂

Od | 2019-08-06T13:27:55+00:00 august 6th, 2019|Obliekanie|0 komentárov

O autorovi:

Venujem sa etikete, obliekaniu, a vzdelávaniu v tejto oblasti, aby som pomohla tým, ktorí by sa radi posunuli ďalej v súkromnom či pracovnom živote.

Napíšte svoj názor